Historia Grupy Industrie Maurizio Peruzzo sięga pierwszych lat po II Wojnie Światowej, kiedy to dwaj bracia Maurizio i Albino Peruzzo uruchomili w Spółce Valpadana we Włoszech produkcję materaców na bazie odpadów tekstylnych.

 

W Polsce początek Grupy IMP wiąże się z wprowadzeniem reform wolnorynkowych w roku 1989, kiedy to utworzono Spółkę Polovat. W latach 2000-2007 powstawały kolejne spółki z Grupy IMP, a ukoronowaniem rozwoju było uruchomienie, w 2006 roku w Świdnicy, nowego zakładu IMP Comfort do produkcji włókna poliestrowego. W ten sposób Polska, za sprawą Grupy IMP, dołączyła do nielicznych krajów świata posiadających zamknięty cykl produkcji wyrobów włókienniczych.Industrie Maurizio Peruzzo Comfort Sp. z o.o. jest liderem w branży włókienniczej w Polsce i w Europie. Produkuje zarówno włókno poliestrowe cięte,  jak i wyroby z włókna: włókniny wysokopuszyste OVATA®/OWATA® oraz płaskie COMTESS® i GEOFORT®.

 

Wyroby Spółki, z uwagi na swoje własności użytkowe, znajdują zastosowanie w wielu obszarach: w meblarstwie, budownictwie, odzieżownictwie czy też jako elementy wykończenia wnętrza samochodów. Każdego roku kreujemy ich nowe walory użytkowe, co pozwala nam zwiększyć zakres ich stosowania.

 

Atutem działalności IMP Comfort jest innowacyjne podejście do procesów produkcji. Możemy pochwalić się prowadzeniem działalności produkcyjnej w oparciu o technologie bezodpadowe, nie degradujące środowiska naturalnego. Dla zagwarantowania najwyższej jakości swoich produktów Spółka IMP Comfort wdrożyła System Zarządzania Jakością spełniający wymogi normy PN – EN ISO 9001:2009 oraz uzyskała inne certyfikaty i raporty: OEKO – TEX STANDARD 100; FIRA; INTERTEK; PRZYJAZNY DLA CZŁOWIEKA; BEZPIECZNY DLA DZIECKA; CERTYFIKAT CE na wyroby geotekstylne oraz ATEST HIGIENICZNY.

Dowodem ciągłego rozwoju Industrie Maurizio Peruzzo COMFORT Sp. z o.o. jest oferta włóknin o wysokich parametrach użytkowych, którą mamy zaszczyt dzisiaj Państwu przedstawić.

 

Naszym sztandarowym wyrobem są włókniny wysokopuszyste OVATA®/OWATA®, stosowane powszechnie w meblarstwie, przemyśle odzieżowym, a także jako wypełnienie kołder i poduszek.

 

Włókniny Ovata®/Owata® wytwarzane są w szerokim zakresie gramatur: od 45 do 800 g/m² i szerokości dostosowanych do potrzeb klientów. Również wykończenie włóknin jest dobierane indywidualnie tak, aby jak najlepiej spełniało stawiane przez końcowego użytkownika wymagania w zakresie twardości i wysokości. Dobór mieszanki włókien gwarantuje spełnienie najbardziej rygorystycznych wymagań jednostek certyfikujących włókniny na zgodność ze standardami OEKO-TEX, IOS-MAT czy też wymaganiami w zakresie palności.